Omaľovánka 2.0 je hotová, vyberie sa medzi ľudí

 

V stredu 11. novembra o 18.00 krstíme druhú Omaľovánku. Ukazuje práce 22 šikovných slovenských výtvarníkov – a môžete ich vyfarbovať.

FB event

 

 

 

 

 

 

Niekto sa rád hrá, iný skladá stavebnice – a my radi vyfarbujeme. Preto minulý rok vznikol v hlave Ivany Drobnej unikátny slovenský projekt Omaľovánka, ktorý nie je len zbierkou obrázkov na vyfarbovanie, zároveň je aj prezentáciou mladej, šikovnej a slovenskej výtvarnej tvorby. 

Krásna kniha si nakoniec vypredala, no namiesto dotlače sme sa rozhodli, že urobíme úplne nový výber. A tak sa zrodila Omaľovánka 2.0, do ktorej sme vložili 22 nových prác známych aj menej známych slovenských výtvarníkov, ilustrátorov a grafikov. Ukázali nám, ako si dokážu poradiť so zadaním „maľovánka pre dospelých“.

Od Alexandry Barth cez Dominiku Žákovú  až po Martinu Rozinajovú tak môžete vziať pastelky, farbičky či ceruzky a vyfarbovať. Znovu aj s fixkami, na Omaľovánke 2.0 sme použili špeciálny papier vhodný aj na takéto farby. 

Takže, Omaľovánka 2.0 sa konečne narodila. Do sveta ju preto pošleme aj oficiálne: už v stredu 11. novembra ju pokrstíme v bratislavskej Galérii Dunaj na 4. poschodí obchodného domu, v KC Dunaj.

A ak prídete, môžte si Omaľovánku ako jedni z úplne prvých kúpiť, nachystáme pre vás nejaké kusy.

 

Krst Omaľovánky 2.0

Kde: Galéria Dunaj (OD Dunaj, Bratislava, 4. poschodie)

Kedy: V stredu 11. novembra 18:00

Čo: 22 nových diel pripravených na vaše vyfarbovanie

 

Na krste si môžete Omaľovánku 2.0 kúpiť.