Ukáž ich!

Projekt Ukáž ich! začal ešte niekedy v roku 2011. A rovno priznávam, že nevyšiel. Presnejšie, jednoducho som to sama nezvládla a neskôr stratila motiváciu. Ako pri iných veciach čo robím, rada veci vymýšľam, vytváram, pripravujem. A potom by mal prísť niekto, kto to zmarketuje, „predá“, posunie svetu. A to sa opäť nestalo : ). Napriek tomu to považujem stále za skvelý nápad a ak by sa toho niekto chcel ujať, iste sa dohodneme.

===============

Projekt Ukáž ich! mal upozorňovať širokú verejnosť hravou formou na nutnosť návštevy kožného lekára. Ukázať svoje znamienka. Pretože to nebolí a môže vám to „zachrániť kožu“ (život).

Sama mám naozaj obrovské množstvo znamienok a každým rokom pribúdajú nové. A ja každý rok chodím na konci jesene na prehliadku. A tú prehliadku by mal absolvovať úplne každý!

Je jedno, či máte jedno, alebo nespočetne veľa ako ja. Treba ísť a uistiť sa, že vaša koža je zdravá. Nebolí to, len ich ukážete.

Chceme, aby ste symbolicky pospájali materské znamienka na obrázku, pustili uzdu fantázii.

Pamätáte si detskú hru zo ZŠ, kde nám tety učiteľky nakreslili body na papier, my sme ich mali pospájať a dokresliť obrázok. Skvelá a jednoduchá zábava pre deti, ktorá rozvíja fantáziu. A práve túto hru som chcela použiť aj na znamienka.

Takto zvniklo logo - panáčik

Takto zvniklo logo - panáčik

Potom sme urobili fototest s Tomášom Halásom.

A neskôr sa pridala aj krásna mladá žena s množstvom znamienok, ktorej sa tento nápad páčil a chcela ho podporiť – Kristína Farkašová. Nafotila spolu s Martinom Haburajom podkladové fotky, kde kúsky jej tela mali slúžiť práve ako body, ktoré majú ľudia spájať a dokreslovať.

Dala som natlačiť A4 a A5 karty, ktoré sme na jednom z prvých Urban marketov v Cvernovke pokreslili.

 

Ešte nejaké bonusy z textov od Tomáša Prokopčáka, ktorý mi s projektom pomáhal.

Nie sme firma, ktorá chce zarábať. Nie sme ani výrobcovia otravných produktov, ktorých je plný internet. A dokonca ani šialená bulvárna skupina voyerov, ktorí sa radi prehrabávajú súkromím ostatných.

Sme ľudia, stále trochu deti a radi sa hráme a realizujeme svoje nápady. Obzvlášť, ak touto hrou môžeme niekomu naozaj pomôcť - a my radi ľuďom pomáhame.

Sme voľné zoskupenie nadšencov. Až natoľko voľné, že chvíľami niektorí pomáhajú viac a chvíľami menej. Každému však ďakujeme a vážime si čas aj námahu venovanú do niečoho, čo všetci robili zadarmo a z čistého nadšenia.