V mojich zamestnaniach sa mi často stáva, že je potrebné urobiť nejaké menšie grafické práce. Občas ani neviem ako a zrazu vytváram letáky, menu, bannery ap. Nie som grafik a o to ťažšie to niekedy je, ak firma nemá človeka na tieto úkony, grafici sa im zdajú ako predražená zbytočnosť, alebo proste na to aktuálne nie sú financie.

A tak sa občas napol nedobrovoľne (je to aj výzva sa učiť niečo nové, ale nieje to môj obor) učím pracovať v rôznych grafických programoch, pýtam sa kamarátov, ktorí sa grafikou živia, ako urobím spadavky a minulý rok som sa naučila čo je to "vyradiť pdf". 

V podobnej situácii som sa ocitla, keď som pripravovala sériu vzdelávacích eventov. Potrebovala som vytvoriť jasne rozlíšitelný vizuál, ktorý bude korešpondovať s farebnosťou a štýlom The Spot. Niečo, čo bude mať spoločnú identitu, ale bude sa vždy jasne odlišovať. Spomenula som si na jeden online magazín, ktorý používal ako ilustračné obrázky článkov rôzne patterny. Veľmi sa mi páčili, pretože pritiahli pozornosť, ale zároveň neniesli väčšiu informáciu a čitateľ sa tak sústredil na nadpis a text perexu.

Začala som sa s touto myšlienku pohrávať, skúšať si rôzne verzie a vznikla aktuálna vizuálna identita Guru eventov (vzdelávacie prednášky zadarmo pre startupovú komunitu, ale aj verejnosť).

Na moju veľkú radosť vyzerajá vizuál skvelo a veľmi jasne rozlíšitelne aj na walle Facebooku a kdekoľvek ho používam. Mám radosť a dúfam, že je ako pekný, tak i funkčný aj pre návštevníkov našich akcií.

 

Obvykle potrebujem pre jeden event:

  • FB event cover image, ktorý využívam aj pre Eventbrite, Nexudus, web The Spot a newsletter
  • Pripomienkový obr na Facebook 
  • Mini verziu pre web (ktorá vyzerá zvláštne oseknutá, ale je to presne ako treba)
vizualy_guru.png